You are here
Home > Life > Vybírejte ochranné brýle bez zbytečných chyb

Vybírejte ochranné brýle bez zbytečných chyb

Pojďme se spolu podívat na nákup ochranných pomůcek – dnes konkrétně na ochranné brýle. A to trochu jinak, než jak jste asi zvyklí. Jak pohledem lidí, kteří je musí nakoupit, tak pohledem těch, kteří by je měli nosit.

  1. Nalijme si čistého vína!

A to doslova, dle notoricky známého úsloví. Ať už ochranné brýle kupujete jako řemeslník či nákupčí do celé firmy, snad vždy bude zadání stejné – splnit normy v rámci rozumné ceny

Parametry výběru jsou většinou pevně dané činností jednotlivých profesí. Je to právě a pouze prováděná práce, která rozhoduje o tom, jaké ochranné brýle budou potřeba. Pro přehled je dobré připomenout alespoň základní typy ochranných brýlí.

  • Ochranné brýle s obrubami – Daly by se považovat za osvědčenou klasiku, určitě není nutné je dále představovat. Napříč nejširším spektrem výroby i řemesel naleznou uplatnění jako základní ochrana zraku. 
  • Ochranné brýle s plným výhledem – Budeme-li se bavit o náročnějších činnostech, hledejte právě tyto. 

Plné zorné pole zabrání jak chybám při práci, tak pracovním nehodám. Měkký obličejový lem u vybraných druhů pak zajistí ochranu zraku naprosto perfektně, a to i bez omezení možnosti kombinace s dalšími ochrannými pomůckami.

  • Ochranné brýle na brýle dioptrické – Nemusíte být puntičkář, ale je dobré nezapomínat na ochranné brýle, pod kterými lze nosit brýle dioptrické.
  • Brýle svářečské – Bezesporu tvoří samostatnou kapitolu. 

Zajímavým faktem je, že velká část lidí pracujících s materiály o vyšších teplotách používá pouze běžné ochranné brýle. Pamatujte, že svářečské brýle však nejsou jen pro svářeče. A pokud např. svářeči při práci nechtějí nosit ty velké nepohodlné kukly, zkuste jim pro jednou koupit právě svářečské brýle.

Brýle nechrání jen před mechanickými nečistotami. Poškození zraku může způsobit i záření či různé chemikálie. Ochranné brýle, stejně tak jako všechny ostatní ochranné pomůcky, jsou pro práci důležité

  1. To, jak si člověk v brýlích připadá vzhledově, je pro něj často důležitější, než se zdá

Vždy se najde někdo, kdo některé z předepsaných pomůcek nepoužívá. Riziko při nehodě je však pro všechny zúčastněné – nejen pro konkrétního pracovníka, který si ochranné brýle pro dnešek nechal v kapse. To je třeba si uvědomit.

A jak z toho ven, ideálně v klidu a pohodě? Zkuste to jinak. Zkuste vybírat dodavatele, který této problematice dobře rozumí. Dopřejte si odborné poradenství, protože je to prostě fajn.

Brouzdejte třeba na e-shop Hoffmann Group, určitě se nezastavíte jen u ochranných brýlí.

Klidně vybírejte i podle vzhledu. Pakliže si ochranné brýle stále představujete jako nepohodlný a neforemný plastový odlitek, je nejvyšší čas podívat se na novinky.

Vyberte pohodlné ochranné brýle – dobře tvarované, s polstrováním a nastavitelnými stranicemi. Vybírejte brýle, které vydrží, aby přes ně bylo vidět nejen za den, za týden, ale i později.

nov

Napsat komentář

Top