You are here
Home > Life > Umělé oplodnění – neplodným svitla naděje

Umělé oplodnění – neplodným svitla naděje

Snem téměř každé ženy je stát se matkou. Prožít ten nejtěžší a zároveň nejkrásnější okamžik, kdy porodíme dítě a prvně jej přivineme k sobě. Ovšem stejně tak i muž si přeje stát se otcem. Zdravý partnerský pár žije v domnění, že schopnost přivést dítě na svět je samozřejmost. Na samém počátku vztahu budujeme kariéru, zařizujeme domácnost, cestujeme, šetříme peníze do okamžiku, kdy si myslíme, že nadešel pravý čas na rodičovství a ouha. Ono to nejde tak, jak bychom si přáli a mysleli si, že to půjde.

oplo

Umělé oplodnění

Pak přichází na řadu Zprávy – tedy metoda, při níž dochází k manipulaci se zárodečnými buňkami či embryi, včetně jejich uchování za účelem léčby neplodnosti buď ženy, nebo muže. Laicky řečeno jde o lékařskou pomoc partnerskému páru, který má s početím potomka problémy.

Umělé oplodnění přináší naději

Naštěstí dnes už není Zprávyžádnou novinkou, která by vás měla děsit. Nicméně k vyšetření příčin neplodnosti vede celá řada testů. Rozhodně se jedná o běh na dlouhou trať. V pozadí mohou být minulé nemoci, kvalita menstruačního cyklu, stres, operace, životní prostředí a mnoho dalších příčin. Po vyhodnocení zjištěných informací stanoví lékař plán následné léčby. Rozhodně se nemusí jednat pouze o zdravotní chybu ze strany ženy. Příčinou neplodnosti páru to bývá tak půl na půl.

Mužská vs. ženská neplodnost

I příčiny mužské neplodnosti mohou být různé. Navíc má v současné době muž v 1ml spermatu více než 15 milionů spermií, což je sice na první dojem ohromné číslo, ale ve srovnání s minulostí 120 milionů spermií je to žalostně málo. Na plodnost žen má rovněž velký vliv věk. Optimum plodnosti je mezi dvaceti až třiceti lety – po 35 roce už šance značně klesají. Přesto, že jde o poměrně rozšířený fakt, ženy s těhotenstvím vyčkávají, jak jsme již výše uvedli: kariéra, cestování, osobní rozvoj, zařizování domácnosti, první auto atd. PR články však dokázala mnohým ženám a mužům pomoci a splnit tak sen o rodičovství. Spoléhat se na to však nelze. Čekat do vysokého věku a spoléhat pouze na pomoc lékařů by se nemuselo vyplatit. Zkuste přehodnotit priority, ať na případný problém přijdete zavčasu.

 

Napsat komentář

Top