You are here
Home > Zdraví > Zdravé letní drinky a koktejly

Zdravé letní drinky a koktejly

Co je pro léto více typické než grilovací večírky a lahodné koktejly? Jsou nejen osvěžující, ale hrají barvami a svým vzhledem a pestrými chutěmi nás doslova přenesou na exotickou pláž, kde si můžeme konečně pořádně odpočinout a užívat si všechny vjemy. To je něco, co je nám letos bohužel na hony vzdálené. Nemusí být však tak složité si tuto atmosféru do života přitáhnout pomocí dobře zvolených nápojů.

Zejména oblíbené jsou v létě takové nápoje, které jsou dobře vychlazené a perlivé. Protože v našem těle vyvolávají efekt rychlého osvěžení. Je však potřeba dát si pozor na několik věcí, které by mohly být na hranici zdravého životního stylu a způsobit nám zdravotní problémy, zejména v oblasti zažívání, které už bude i tak velmi zatíženo všemi pokrmy z grilu.

Základní předpoklad pro zdravé pití těchto nápojů bude možná pro vás tak trochu zklamáním. Nejvíce totiž náš organismus zatěžuje právě oblíbený alkohol, jehož obsah bývá v určitém množství nedílnou součástí většiny koktejlů. Pokud však můžete a ctíte své tělo, doporučujeme alespoň zkusit tzv. virgin alternativu bez alkoholu. Chuťová stránka bývá často zcela totožná.

Dalším důležitým aspektem bývá rozhodnutí, zda si dáte čirý koktejl, nebo variantu na smetanovém základu. Čiré nápoje bývají více osvěžující a díky vysokému obsahu vody nebo sodovky jsou i lépe pro tělo stravitelné. Co může způsobit riziko a zatížit naše trávení jsou rozhodně smetanové koktejly. Do našeho žaludku jsou jako kámen a o střevních procesech nemluvě. Pokud máte možnost, volte v těchto případech sójové mléko nebo jinou rostlinnou alternativu a snažte se ji naředit trochou vody. Vaše tělo tuto tekutinu bude lépe zpracovávat a často zjistíte, že rostlinná mléka mají mnohem zajímavější příchuť než mléko kravské.

Co se týče všech uměle vyrobených sirupů, které se do nápojů často přidávají, není nic lepšího, než je nahradit sirupy domácími. Pokud je to možné, snažte se kupovat nebo v ideálním případě sami vyrobit sirupy například z jahod, borůvek, rybízu nebo angreštu. Mají skvělou chuť a obsahují vitamíny, které vám průmyslově zpracované produkty nikdy nemohou nahradit.

Abyste doladili výsledný koktejl k dokonalosti, přidejte ještě něco malého na ozdobu. Bohatě stačí pár kousků čerstvého ovoce nebo třeba exotické pomůcky jako je mochyně peruánská.

Napsat komentář

Top