You are here
Home > Nezařazené > Benzínová sekačka na trávu vám usnadní práce na zahradě

Benzínová sekačka na trávu vám usnadní práce na zahradě

Představa času stráveného na zahradě se u většiny lidí nese v duchu odpočinku, souznění s přírodou a relaxací. Pokud se ovšem nejedná o čas, který musíte věnovat údržbě své zahrady. Sekání trávníku, nošení vody, zalévání zahrady, plení, hnojení a další práce, která znamená akorát tak další dřinu. Aby tento pracovní čas spolkl co nejméně vašeho relaxačního času, musíte si umět správně zvolit svého pomocníka. Především dobře vybraná sekačka na trávu dokáže ušetřit nejen minuty, ale doslova hodiny. Taková benzínová sekačka totiž dokáže z fleku posekat i rozměrnou zahradu, neboť…

… nemusíte tahat žádný kabel.

Prostě teď v tomto okamžiku se rozhodnete posekat a sekačka je teď hned připravená. Před započetím nové sezóny a ukončením stávají sice vyžaduje trochu zdlouhavější údržbu než sekačka elektrická, ale jakmile je v záběhu stávajícího roku, můžete startovat v podstatě kdykoliv a okamžitě. Žádné hledání prodlužovacího kabelu a neustálé trnutí, abyste ho náhodou nepřejeli. Dostanete se i do nejvzdálenějšího koutu zahrady a posekáno máto v tu ránu. Benzín můžete vzít naprosto stejný jako berete do svého auta.

… za svoje peníze si pořizujete kvalitu.

Faktem je, že benzínová sekačka na zahradu má mnohem vyšší pořizovací cenu než sekačka elektrická. Důvodem je právě její univerzálnost, vaše možnosti v péči o zahradu se s ní rozšiřují a práce se snižuje. Sekačka je stabilní a pohodlně se s ní seká, kromě toho má poměrně dlouhou životnost. Za tyto výhody ale vyžaduje o trochu více pozornosti.

… její výkon musíte někdy i krotit.

Benzínové sekačky jsou velmi živé. Jejich výkon se pohybuje od 1,5 do 3 kW, což představuje výrazný rozdíl oproti elektrickým sekačkám, které se zmohou maximálně na 1,8 kW. Díky tomu si poradí si s velmi vysokou trávou na neudržované zahradě. Na druhou stranu ale mohou být malinko hlučnější a při sekání snadněji přenášejí vibrace. Ale jedná se o výkon, který už opravdu stojí za to.

nov

Napsat komentář

Top