You are here
Home > Money > Business > Sociální odpovědnost: řekněte to prostřednictvím reklamních předmětů

Sociální odpovědnost: řekněte to prostřednictvím reklamních předmětů

Dobré jméno společnosti je něco, co se nedá koupit. Každá společnost si jej buduje dlouhou dobu, několik let. Promítají se v tom nejenom činy samotné společnosti, ale také jejích zaměstnanců. Získat dobré jméno je velmi složité, ztratit jej je možné ale během okamžiku. Skvělým způsobem, jak dát ostatním na vědomí, že nemyslíte jen na sebe, je darovat něco s tématem sociální odpovědnosti, jako jsou například ECO předměty.

Výrobky chráněných dílen

Zajímavým způsobem, jak ukázat, že myslíte na druhé, je objednat si výrobky z chráněných dílen a jimi pak obdarovávat své obchodní partnery. Nezávisí na tom, že tyto výrobky někdy vypadají domácky nebo jsou nedokonalé, pokud bude obdarovaný vědět, kde je jejich původ, jistě jej rád přijme. A kdoví, třeba někoho inspirujete k podobným akcím! Chráněná dílna je pro lidi s postižením jediným způsobem, jak si zajistit práci. Je ale třeba, aby měli odběratele.

ECO předměty

Může jít o hrnky, batohy, bloky a propisky, které byly vyrobeny z recyklovaných materiálů. Díky tomu, že darujete předměty, na kterých není ani stopa po „ropných“ produktech, můžete dát na vědomí, že chránit životní prostředí je vám vlastní. Samotné darování takových předmětů je nenásilnou formou vyjádření takového názoru. Přijímán je velmi dobře, protože ekologické předměty jsou současným trendem.

Fair trade dárky

Fair trade je koncept, který znamená „férový obchod“. Smyslem tohoto principu je pomoci producentům z Afriky, Latinské Ameriky či Asie, aby dostali za svou práci spravedlivě zaplaceno. Při výrobě fair trade produktů by měly být dodržovány sociální i environmentální standardy. To znamená nevykořisťovat přírodu a ani své zaměstnance. Mezi typickými produkty fair trade jsou banány, čaj, káva, kakao, bavlna, cukr a květiny. A například káva nebo čaj se jako dárek pro obchodního partnera skvěle hodí!

https://pixabay.com/cs/photos/macbook-notebook-po%c4%8d%c3%adta%c4%8d-technika-925387/
nov

Napsat komentář

Top