You are here
Home > News > World > Rusko je plné překvapení

Rusko je plné překvapení

Země, kde dnes znamená zítra. Která to je? No přeci Rusko – letošní pořadatel mistrovství světa ve fotbale. Zároveň je to také země s bohatou historií s řadou úchvatných přírodních úkazů. Podívat se sem proto rozhodně stojí za to. Vzhledem k náročnosti takového výletu rozhodně doporučujeme řádné cestovní pojištění.

Termín cesty

V Rusku jsou těmi nejteplejšími dny měsíce červenec a srpen. V evropské části Ruska ale také vydatně prší. Nejideálnější je tak vydat se na cestu brzy z jara nebo až na podzim. Další možností je i zima, zasněžená Moskva je rozhodně hezká na pohled. Pokud máte rádi dobrodružství a extrémní sporty je možností i Sibiř. Tam bylo rekordně naměřeno až -71 s.t. Celsia. Šílené mrazy k Rusku zkrátka tak nějak patří.

Stejně jako do Spojených států bude potřeba vízum. Česká strana měla donedávna bezvízovou dohodu, nicméně současné okolnosti došly tak daleko, že byla dohoda zrušena. Poplatek za vízum stojí okolo 1 200,- Kč a obdržíte ho do 7 dnů na jednom z ruských konzulátů.

Majestátní Moskva

Moskva je majestátní město. Odpovídají tomu také četné turistické návštěvy. Nutností je tady rozhodně navštívit Rudé náměstí, Leninovo mauzoleum a velké katedrály sv. Basila, Krista Spasitele a sv. Izáka. Dalším místem je tradiční rezidence vládců Ruska a současného prezidenta Ruska Vladimira Putina.

Národní park Smolensk

Rusko disponuje také nespoutanou přírodou. A to zejména na Sibiři. Jedním z nejkrásnějších je národní par Smolensk. Najdete v něm neuvěřitelných 35 jezer, nádherná borové lesy a březové háje. Pověstné jsou zde také západy slunce.

Je to také útočiště pro mnoho druhů zvířat, včetně medvědů. Pro váš komfort je zde připraveno mnoho sociálních zařízení a různých ubytování.

Více informací o cestovním pojištění s možnosti připojištění najdete na https://ergo.cz/.

nov

Napsat komentář

Top