You are here
Home > Life > Dodržování pitného režimu – jak na to?

Dodržování pitného režimu – jak na to?

Správně pít je základ zdravého životního stylu. Je to naprosto logické. Lidské tělo se skládá téměř z 70% z vody. Je však třeba řešit i kvalitu přijímaných tekutin. Nejlepší volbou je samozřejmě čistá voda. Nejlépe pak pramenitá. Časté pití přeslazených nápojů jako coca cola, fanta či sladkých minerálek rozhodně na zdraví nepřidává.

Zásobu vody pro celou domácnost lze zajistit více způsoby. Velmi výhodné je pořídit si automat na vodu v barelech.

Pramenitá voda v barelech

Nejzdravější variantou je rozhodně voda pramenitá. Balená voda ze supermarketu totiž nepochází z těch nejčistších zdrojů. Často také absolvuje dlouhá stání ve skladech nebo dokonce na sluníčku. To kvalitu tekutiny velmi ovlivňuje. Stejně tak její hodnotu pro organismus.

U špičkové pramenité vody se můžete spolehnout na čistě přírodní původ, vyvážené minerální složení a šetrný způsob stáčení. Dobrý dodavatel také zajistí rychlý přesun barelu ke spotřebiteli pro zachování čerstvosti.

Barel o objemu 18,9 litrů má své zřejmé důvodu. Voda je neustále a pohodlně k dispozici. Pomocí automatu na vodu lze mimo jiné ovlivňovat také její teplotu. Velmi důležitý je i fakt, že šetříte životní prostřední. V současnosti je otázka redukce plastů na pořadu dne a řeší jí celý svět. Právě proto jsou barely vratné.

Voda kohoutková

Jelikož klasická kohoutková voda přichází do styku s nečistotami a dokonce i s toxickými látkami, je třeba ji filtrovat. Do vody je v čističce navíc přidáván i chlor. Ten sám o sobě zabraňuje šíření vodou přenosných chorob – například cholera, úplavice, hepatitida A, dětská obrna a břišní tyfus.

Nevýhodou chlorové dezinfekce je, že v ní velmi dlouho zůstává ve stabilním složení. Objevit se tak může i po napuštění ve vaší sklenici. Řešením této situace je pak filtrovací zařízení na vašem vodovodním systému.

Pro více informací o pramenité vodě, automatech na vodu a vodovodních filtrech pokračujete na http://crystalis.cz/.

nov

Napsat komentář

Top