You are here
Home > Life > Regulace Bitcoinu? Evropská centrální banka dává ruce pryč

Regulace Bitcoinu? Evropská centrální banka dává ruce pryč

Kryptoměnu Bitcoin není možné nijak ovlivňovat. Tak je zkrátka postavena. Zregulování od světových bank se nicméně zcela vyhnout nemůže. Regulace by se totiž týkala například domácíh trhů s kryptoměnami a případný zákaz, by s cenou Bitcoinu pořádně zamával.

Nejpopulárnější kryptoměna Bitcoin i nadále nebude nijak nebude ovlivňována Evropskou centrální bankou. Její ředitel Mario Draghi odmítnul výzvu šéfa Banky pro mezinárodní vyrovnávání plateb Agustína Carstense.

Stále více finančních úřadů včetně banka dostává stále více podnětů, aby zasáhly a zregulovaly celý trh s kryptoměnami, které jsou podle mnoha lidí terčem stále více krádeží a navíc se stále potýkají velmi vysokými výkyvy cen.

Právě Carstense několikrát důrazně vyzýval centrální banky k zakročení proti kryptoměně Bitcoin. Podle ředitele BIS fungují kryptoměnové trhy pouze na bázi pyramidových podvodů, proti kterým by měly banky hromadně zakročit.

Digitálními měnami se nakonec budou zabývat zástupci centrálních bank na zasedání G20 v Argentině. Konkrétně ECB se s japonskou bankou zabývá technologií blockchain už nějaký ten pátek, nicméně podle vyjádření zástupců se zatím nepodařilo získat závěry využitelné praxi.

Foto: internet

Není to poprvé kdy se kryptoměny ocitají v nemilosti. Čína například už v roce 2017 vydala prohlášení, že všem čínským jednotlivcům i organizacím zakáže získávat finance prostřednictvím ICO. ICO se totiž používá při závádění nových kryptoměn. Je ovšem velice pravděpodobné, že mezi záplavou nových kryptoměn jsou i podvody, díky kterým si mohou zřizovatelé přijít na desítky milionů dolarů.

Kryptoměny jsou mnoha lidem velkým trnem v oku, nicméně existuje i obrovské množství příznivců. V současnosti existují nejrůznější poradenská fóra, lidé zakládají skupiny ve kterých se informují o nejvýhodnějších nákupech a zájmu o kryptoměny se samozřejmě věnují ve velké míře i média.

Použitelnost Bitcoinu je nicméně poměrně sporná. Existují sice například bitcoinové herny, i když online casino Fortuna zatím nic takového nenabízí, nebo pokerové herny, nicméně pro menší transakce je Bitcoin až příliš nákladný. Technologie budoucnosti nicméně možný užitek jistě najde.

Regulování (zákaz používání) Bitcoinu v některých klíčových zemích by ovšem mělo na cenu této kryptoměny fatální následky. Burza reaguje i na sebemenší zmínky a volatilita kryptoměn je zkrátka obrovská. Bitcoin je samozřejmě stavěn tak, aby do něho zvenčí nebylo možné zasáhnout, nicméně ztráta důvěry by pro Bitcoin nejspíše znamenala konec.

nov

Napsat komentář

Top