You are here
Home > Life > Jak správně vyřešit pojištění bydlení?

Jak správně vyřešit pojištění bydlení?

S jistotou, že vždy budete mít dostatek financí na opravy domu či bytu, které způsobí přírodní živly, vandal nebo zloděj, budete žít jen tehdy, když si konečně zařídíte správné pojištění bydlení. Je možné vybírat z 3 variant a k tomu mít i několik výhodných doplňků. Vyberte si správně, složité to není!

Tři základní varianty

Pojištění bytu a domu se dá řešit 3 způsoby, které se od sebe liší rozsahem krytí. Prvním typem je pojištění nemovitosti, které se vztahuje pouze na škody na nemovitosti a také na přilehlých stavbách, jako je například garáž. Druhou variantou je pojištění domácnosti, které se vztahuje pouze na movité věci, tj. na vybavení, které máte doma. Třetí a v mnoha směrech nejvýhodnější variantou je majetkové pojištění. Jedině toto kryje škody na nemovitých i movitých věcech. Je sice o něco dražší, ovšem kupujete si jistotu, že veškerý váš majetek je pod ochranou.


Nevíte, jak si sjednat to nejvýhodnější majetkové pojištění? Využijte možnost online srovnání cen a najdete to nejlepší pojištění majetku.


Porovnání a výhodnější sjednání online

Sjednání pojistky nikdy nesmíte uspěchat. I když se nabídky tváří stejně, existují mezi nimi velké rozdíly, které musíte znát. Udělejte si tedy srovnání, sledujte rozsah, podmínky plnění, výši limitů a také cenu. Aktuálně se velké popularitě těší pojištění majetku 2. generace od pojišťovny Ergo, protože ho lze sjednat i pro rekreační objekty, což jinde není běžně možné. Co se týče vyřízení pojistné smlouvy, zabere jen několik minut. Už dávno totiž není třeba chodit na pobočku, například právě u Ergo, vyřídíte online pojištění bytu během několika minut a je potřeba znát jen velikost obytné plochy v m2.

Praktické doplňky k základnímu pojištění

K základní pojistce je vhodné si sjednat ještě doplňky, které rozšíří pojistné krytí. Je to určitě pojištění odpovědnosti, které kryje škody, jež způsobíte cizí osobě na zdraví nebo na majetku (více o něm zde). Druhým vhodným doplňkem je pojištění nahodilého poškození a odcizení a do třetice se doporučuje pojištění prodloužené záruky.

nov

Napsat komentář

Top