You are here
Home > Bydlení > Nejpohodlnější sluha ke gauči

Nejpohodlnější sluha ke gauči

Podložit si nohy něčím, co bude maximálně pohodlné, nemusíte jen u televize, ale třeba i při sezení u počítače. Od toho tu jsou přeci taburety, abyste si pohověli a odpočinuli, co jen hrdlo ráčí! Dnešní modely jsou i designovými kousky, nejde přeci jen o komfort, ale také o to, aby všechno dobře vypadalo a především – perfektně k sobě ladilo! Je to jen malý kousek nábytku, ale někdy třeba nabídne i trochu toho úložného prostoru, kterého vážně není nikdy dost. Pokud si myslíte, že ne, tak asi ještě nemáte moc zkušeností s bydlením…

Historie taburetů se počítá na celá dlouhá staletí

Dějiny tohoto kousku nábytku jsou velmi bohaté, v Evropě s nimi začala už raně novověká šlechta. Velmoži si rádi po namáhavém dnu na lovu odpočinuli vlastně právě tak, jako dnešní člověk kancelářský.

Natáhnout si nohy a v polospánku strávit pár hodin, aby se organismus zregeneroval na další činnosti. Skutečně, proti něčemu podobnému jistě nejde nic namítat, a od toho tu jsou právě i taburety, díky nimž bude odpočinek povýšen ještě na výrazně vyšší level.

Hodí se hlavně do obývacích pokojů a v běhu staletí se moc nezměnily, snad jen ubylo trochu zdobnosti – nemusí být na každém kusu nábytku půl kilogramu zlata, důležitější je dnes už účelnost využití, že? Nezáleží snad ani na tom, jak vysokou mají podnožku nebo jestli jsou spíše kulatější nebo do tvaru čtverce.

Každý taburet najde svého kupce, ať už se hodí k toaletnímu stolku nebo je dodáván kupříkladu se sedací soupravou a jsou tu i mnohé další možnosti. Můžete do nich dát i něco menšího, co nemusí být pořád na očích – co třeba štůsek časopisů nebo pár bačkor pro větší podvečerní pohodu? Možností je tu dost, v každém případě se tento kus nábytku dá velmi snadno přemisťovat, kamkoliv si jen zamanete.

nov

Napsat komentář

Top