You are here
Home > Zprávy > Starý pušky v Kanadě obhajovaly titul s logem DRFG Davida Rusňáka na dresu

Starý pušky v Kanadě obhajovaly titul s logem DRFG Davida Rusňáka na dresu

Většina lidí v Česku nejspíš ví, že lední hokej patří k nejpopulárnějším sportům. Málokdo už ale tuší, že kromě olympijských vítězů a mistrů světa v tom klasickém pojetí hokeje, máme mistry světa také v hokeji na rybníku. Tento titul loni přímo v kolébce ledního hokeje v Kanadě, získal tým „Starý pušky” ze Žďáru nad Sázavou. Letos na začátku roku navíc šestice hokejistů z Vysočiny opět vyhrála Mistrovství České republiky a po roce tak obhájily domácí titul. Díky tomu jedou znovu bojovat také o titul mistrů světa. A na té cestě je finančně podpoří investiční skupina DRFG Davida Rusňáka.

Starý pušky se přitom dali dohromady jenom z hecu. Při předloňské oslavě Silvestra se šestice bývalých aktivních hokejistů domluvila, že sestaví tým na mistrovství České republiky v rybníkovém hokeji. A v jejich případě nezůstalo rozhodně jen u diskuzí.

Hokejisté s logem DRFG Davida Rusňáka na cestě za titulem

Díky tomu, že tahle šestice spolu hrávala v mládežnickém hokeji ve Žďáru nad Sázavou, pak se ale jejich hokejové cesty rozešly, zhruba po měsíci, bez většího tréninku, odjeli do Prahy změřit síly s ostatními kluby české rybníkové ligy. Možná neměli tolik natrénováno, ale zkušeností mají na rozdávání, a nejspíš proto Starý pušky na Mistrovství České republiky všem vypálily rybník, vyhrály domácí mistrovství a nominovaly se tak na mistrovství světa v Kanadě.

Ani tam ale jejich spanilá hokejová jízda neskončila. Šestice novopečených rybníkových reprezentantů totiž loni v únoru na jezeře v kanadském Plaster Rock porazila všechny severoamerické týmy a domů letadlem dovezla trofej mistrů světa v rybníkovém hokeji. Přitom to nebylo vůbec jednoduché, v Kanadě teploty klesaly až na -20 °C a na rozdíl od domácího šampionátu se v Kanadě hrálo skutečně na přírodním ledu, který je hrbolatý a rozpraskaný.

Letos hokejisté ze Žďáru nad Sázavou nevyhráli, po prohraném čtvrtfinále skončily na pátém místě.  Důstojně tak reprezentovaly brněnskou investiční skupinu DRFG, která svým klientům nabízí mimo jiné dluhopisy, ale také podílové fondy, jež se zaměřují především na komerční nemovitosti.

nov

Napsat komentář

Top