You are here
Home > News > World > Kokosový olej

Kokosový olej

Kokosový olej je v dnešní době “superpotravinou”. Má blahodárné účinky na zdraví – musí se však  jednat o pravý panenský a za studena lisovaný olej bio kvality. Samotný kokos a kokosový olej bývají často v pozadí, neboť obsahují hodně tuku. Nemusíme se však bát – tuk obsažený v kokosu patří mezi tuky nasycené (více zdravé). Naše tělo tyto tuky vyžaduje.

Kokosový olej
Kokosový olej

Proč si ho zamilovat

Jako péče o tělo – vlasová maska, pleťový krém, jelení lůj, krém po opalování a pro mnohé další je kokosový olej vhodný.

Jako potravina – pár lžiček oleje dokáže nastolit pocit nasycení pro několik hodin. Je vhodný pro jedince, kteří drží redukční dietu a pro osoby trpící diabetem. Olej totiž vyrovnává hladinu cukrů v krvi. Má vysokou tepelnou stabilitu, můžete ho tedy využít při pečení a smažení.

Jako tuk – díky nasyceným mastným kyselinám, které obsahuje, nemůže olej nikdy žluknout (musí se však jednat o za studena lisovaný olej).

Jako péče o zuby – pokud budete denně kloktat malé množství oleje v ústech, po pár týdnech se zbavíte krvácení dásní a vaše ústa budou chráněna před tvorbou plaku. Do budoucna se vyvarujete zápachu z úst a dokonce uvidíte i o pár odstínů bělejší zuby.

Jako péče o pokožku – je tím nejlepším pomocníkem. Regeneruje a zvláčňuje pokožku, dokonce se dá použít při masážích. Skvěle se roztírá a vstřebává. Kokosový olej patří k takovým přírodním látkám, které hydratují a vyživují a zároveň naši pokožku chrání před škodlivými radikály. Zabraňuje předčasnému stárnutí pleti.

cocon

Proti bakteriím – někdo kokosový olej přezdívá jako přírodní antibiotikum. Obsahuje totiž kyseliny laurovou kaprylovou, o nichž je známo, že působí antivirově. Můžete jej tedy s klidem nanést na poraněná místa.

Boj s nadváhou – kokosový olej je hodně využíván při hubnutí. Může totiž nahradit část tuků v jídelníčku. Dává konzumentovi pocit “plného bříška” a má menší energetickou hodnotu než tuky ostatní a navíc nezatěžuje štítnou žlázu.

Shrnutí

Kokosový olej můžete používat jako tělový a pleťový krém, olej do koupele a i masážní olej zároveň. Dá se využít prakticky na cokoliv – od potraviny až po kosmetiku. Skvělou zprávou je, že máte “vše” uvnitř jednoho balení. Zakoupit ho můžete v drogeriích nebo na webových stránkách.

 

 

Napsat komentář

Top