You are here
Home > Zprávy > Vizitkou úspěchu je právě váš životopis

Vizitkou úspěchu je právě váš životopis

Jestliže jste momentálně v situaci, že hledáte práci, bezpochyby se neobejdete bez životopisu a jeho sestavení není snadnou záležitostí. Tento dokument je známý také pod názvem curriculum vitae nebo pod zkratkou CV. Životopis obsahuje přehled vašeho dosaženého vzdělání, dovedností, schopností a zejména pracovních zkušeností, které jsou pro potencionální zaměstnavatele nejstěžejnější. Je skutečně nutné mu věnovat co nejvíce vaší pozornosti nejen při jeho tvorbě, ale též ho průběžně aktualizovat. Životopis totiž bývá prvním prostředkem mezi vámi a potencionálním zaměstnavatelem a záleží na prvním dojmu, originalitě a úpravě. V současnosti zaměstnavatelé i personalisté preferují tzv. strukturovaný životopis, který je oblíben především pro svou přehlednost.

Životopis
Životopis

Jak na originální životopis?

V současnosti existuje mnoho příruček k sestavení životopisu, internetových formulářů, vzorů, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější právě pro vás. Nelze říci, který je ten nejlepší a nejvhodnější vzor pro strukturovaný životopis, ale je podstatné si uvědomit, že vám pomůže prodat vaše schopnosti, kvalifikaci i pracovní zkušenosti. Pokud tedy chcete zažít úspěch na trhu práce při hledání zaměstnání, je důležité znát všechna základní pravidla a další náležitostí, které jsou významné při tvorbě originálního životopisu. Je lepší si ho vytvořit doma na počítači, průběžně ho aktualizovat, v případě potřeby si ho vždy vytisknout. Můžete využít i tvorbu životopisu přímo na internetu a poté ho hromadně rozesílat personálním agenturám, které ho zařadí do největší databáze uchazečů o zaměstnání. Možností je mnoho, proto využijte všechny vám dostupné, abyste zvýšili své šance na nalezení vhodného zaměstnání.

Ukažte se v co nejlepším světle

Když se rozhodnete pro tvorbu vašeho životopisu, dejte si opravdu záležet na tom, abyste se ukázali v tom nejlepší světle. Většina personalistů a potencionálních zaměstnavatelů dá také na první dojem, ať už při pohovoru, tak i při čtení životopisu. Proto se nejdříve soustřeďte hlavně na váš životopis, protože pokud nebude originální a přehledný, je pravděpodobné, že se k pohovoru ani nedostanete. Takže s chutí do toho a ukažte, co ve vás dřímá.

Napsat komentář

Top