You are here
Home > Zprávy > Hledám práci – co s tím

Hledám práci – co s tím

Hledám práci je poměrně častá věta, kterou slýcháme od absolventů, seniorů i žen na vracejících se z mateřské dovolené. Najít si práci není nijak snadné. Pokud si řeknete hledám práci, je potřeba se hledání věnovat.

Hledám práci
Hledám práci

Jak a kde hledám práci

Vždy si pamatujte které firmě jste již zaslali životopis, aby jste ji ho nezaslali několikrát. I když nemáte potřebnou praxi, není řečeno, že nemůžete uspět.

Hledám práci dostatečně dlouho?

Nestačí odpovídat jen na pár inzerátů denně. Hledání práce by jste se měli věnovat minimálně 6-8 hodin denně. Ideální je ráno přečíst čerstvé noviny, poté prohledat nové nabídky vystavené na internetu. Můžete se rovnou nabídnout firmě ve vašem okolí.

Zapisujte si, kde jste se již ptali

Vždy si zapište, kterou firmu jste oslovili osobně, telefonicky, zaslali svůj životopis.

Věnujte přípravu motivačního dopisu

Rozhodně neposílejte každé firmě naprosto totožný motivační dopis. Upravujte jej dle toho, o jakou pozici máte zájem. Jako své schopnosti uveďte organizační schopnosti, svou kreativitu i jazykové znalosti. Buďte originální.

žirafa 3

Napište stručný a strukturovaný životopis

Není potřeba psát sáhodlouhý román o svém životě. Není nutné uvádět citlivé osobní údaje, ale neopomeňte kontaktní údaje jako je telefon či email.

Hledám práci – není to důvod lhát

Do životopisu uvádějte pravdivé údaje. To, že zoufale hledám práci několik měsíců, není důvod lhát a přikrašlovat svůj život. Zaměstnavatel vás odhalí pomocí vhodně kladených otázek a různých testů.

Nasbírejte zkušenosti, klidně brigádou

Mnoho firem organizuje různé workshopy, stáže a školení v oborech, které vás zajímají. Již během studia můžete navázat kontakt s budoucím zaměstnavatele. Nestyďte se ani za nárazové či dlouhodobé brigády – i ty vám mohou pomoci získat stálou práci. Není na škodu vycestovat i do zahraničí, zdokonalit se v jazyce a nasbírat zkušenosti.

Pomůže personální agentura Žirafa.cz 

Napsat komentář

Top