You are here
Home > Móda > Dámské luxusní korzety a jejich vývoj

Dámské luxusní korzety a jejich vývoj

Již od nepaměti chtěly ženy vypadat krásně, a právě tyto důvody daly za vznik korzetům které jsou v dnešní době chápány trochu jinak než tomu bylo dříve.

V dobách rokoka (19. století) bylo téměř nutné aby měla každá důležitější žena která pro společnost něco znamenala korzet. Ženy nenosily korzety pouze z nutnosti, ale také z důvodu štíhlosti. Avšak společně s tím se začala také projevovat nevýhoda těchto dávných korzetů.

Korzety
Korzety

Při jejich používání hrozilo poškození zdraví

Ačkoliv bylo nezbytností pro ženu korzet nosit, bylo zde riziko ohrožení zdraví které mohlo ženu dokonce i zabít. Nejnebezpečnějším problémem je mačkání vnitřních orgánů. Při větším stlačení může nastat porušení některých životně důležitých orgánů. Právě pro tyto komplikace máme hrudní koš, který chrání ty nejdůležitější orgány v těle. S postupující dobou si však ženy (především ve 21. století) nechávají operativně odstranit některé části žeber.

Jak je tomu v dnešní době

V dnešní době korzety existují také, avšak nejedná se o nic nebezpečného. Korzety slouží pro lehké tvarování těla, nicméně nejedná se o trvalé řešení (jak tomu bylo v dobách 19. století) a kdykoliv je možné korzet sundat.

Jak se nosí korzet

Korzet mohou nosit nejen ženy, ale také muži. Korzet lze použít nejen jako zdravotní pomůcku, ale také pro módu. Korzet lze nosit pro zeštíhlení pasu, celkového těla nebo zvýraznění poprsí (u nízkého korzetu).

Pohodlí v korzetu

Korzety jsou obvykle vyztuženy silnými kosticemi které obvykle nejsou pro ženu moc pohodlné. Můžete ve vyšší aktivitě dokonce omdlít, nemůžete se hluboce nadechnout protože korzet moc nepovolí.

Napsat komentář

Top