You are here
Home > Sports > Zdeformované alu disky nemusíte hned vyhazovat

Zdeformované alu disky nemusíte hned vyhazovat

Už se vám stalo, že jste najeli nedopatřením na obrubník nebo se trefili přímo do výmolu? Jsou i jiné způsoby, jak poškodit alu disky svého vozu, ale následky bývají podobné: škrábance, odloupnutý lak, odštípnutí kusu disku nebo dokonce deformity tvaru. Na našich silnicích, kde o nerovnosti, díry, štěrk a hustý provoz není nouze, je defekt hliníkového kola velmi snadné vytvořit. Jak se ho ale zbavit? Jde to vůbec?

Komplikace poškozených disků

Pokud zdeformovaný disk necháme být, nebude možná jeho špatný vzhled jedinou komplikací. Někdy se totiž poškodí i kolo, prodře se pneumatika a není to zase tak vzácné, jak byste si možná mysleli. Jakmile zjistíme, že nejsou disky zcela v pořádku, musíme jednat. A není nutné je hned vyhazovat a kupovat nové. Stačí najít spolehlivou firmu provádějící opravy alu disků ve vašem okolí.

Kde vám disky spolehlivě dají do pořádku?

V Praze je to třeba Icarauto.cz. Tento pneuservis dá do pořádku i značně poškozené disky, u kterých byste si řekli, že asi nemá cenu je zachraňovat. Naštěstí jdou technologie tak dopředu, že opravy alu disků dokážou téměř nemožné. Vyjde vás to levněji, než investice do nových, a budete je mít zase brzy zpátky na svém autě. V čem oprava spočívá? Je to zjednodušeně řečeno rovnání disků do původního tvaru, svařování chybějících částí, broušení a závěrečné lakování.

Speciální stroje pro opravy alu disků

Icarauto se na opravy alu disků u automobilů i motocyklů specializuje již od roku 2003. Vlastní špičkové obráběcí stroje, bez kterých by to zkrátka na vysoké úrovni nešlo, a díky tomu navrátí krásu i velmi zdeformovaným diskům. Protože všechny dílčí práce probíhají pod jednou střechou, na výsledek nebudete čekat nijak dlouho a ani cena nebude závratná. Konečná částka záleží na mnoha faktorech a u každého disku je to jiné, proto ji nelze zobecňovat.

Nezapomínejte kontrolovat alu disky na vašem autě, a pokud zjistíte poškození, ihned se postarejte o nápravu! V Icarauto se můžete objednat pohodlně telefonicky nebo online.

Pneuservis Icarauto

Napsat komentář

Top