You are here
Home > Bydlení > Závěsy na okna mohou být dominantou interiéru

Závěsy na okna mohou být dominantou interiéru

Když se řekne závěsy na okna, většina lidí si automaticky představí mohutné těžké látky, se kterými se těžce manipulovalo a v interiéru působily až příliš robustně. Takovým dobám už naštěstí dávno odzvonilo, v dnešní době si domů můžete pořídit moderní závěsy na okna, které se vyrábí z lehkých látek mnoha barev a vzorů.

Nejjednodušší technika stínění

Závěsy na okna jsou nejjednodušší technikou stínění, protože si nevyžadují složitou instalaci – závěsy stačí jednoduše pověsit. Pokud tedy k sobě domů hledáte nějaké vkusné a zároveň jednoduché řešení, není nad čím váhat. I ovládání moderních závěsů na okna je velice jednoduché – přichytí se za pomocí jezdců do kolejnice, kterou můžete posléze ovládat buď tahem za závěs, nebo za šňůru. V případě použití závěsů na širokou skleněnou plochu se doporučuje motorické ovládání.

Vybírejte mezi látkami různé propustnosti

Závěsy na okna se v současné době vyrábí z moderních látek, které se od sebe vzájemně liší propustností. Vybírat proto můžete mezi nejprůsvitnějšími látkami i mezi těmi, které skrze sebe nepropustí jediný paprsek světla. Výběr látky proto přizpůsobte interiéru,  do kterého závěsy na okna pořizujete – průsvitné látky se hodí do místností, jako je například obývací pokoj nebo pracovna, neprůsvitné látky naopak využijete třeba v ložnici.

Kombinujte závěsy s jinými stínícími prvky

Závěsy můžete libovolně kombinovat i s některou z dalších stínících technik. Jako vhodná alternativa se nabízí například látkové rolety, které mohou v případě stínění zaujmout dominantní roli, kdežto závěsy na okna pak u vás doma zaujmou spíše roli dekorační. Rolety můžete vybírat v mnoha barvách, stejně tak se můžete rozhodovat i mezi látkami odlišných propustností. Velmi pěkně může vypadat i kombinace závěsů a posuvných japonských stěn, které se hodí především pro zastínění velkých skleněných ploch.

nov

Napsat komentář

Top