You are here
Home > Móda > Stříbrné šperky pro denní nošení

Stříbrné šperky pro denní nošení

Stříbro je kvalitní kov, přitom nákup stříbrného šperku není tak finančně náročný jako třeba pořízení šperků ze zlata či platiny. Poměr ceny a kvality je tedy ideální, a to především pro šperky, za které nechceme utratit tolik peněz, přesto neholdujeme bižuterii a chceme opuncovanou kvalitu. Stříbro vypadá na první pohled jako bílé zlato, jeho neutrální a elegantní lesk se hodí k jakémukoliv oblečení. Pokud se bojíte oxidace stříbra, tak ta je sice velkým nepřítelem těchto šperků, ale na druhou stranu se dají klenoty jednoduše vyčistit. Stačí k tomu prostředky na čištění stříbra nebo jen měkký hadřík a teplá voda s kapkou saponátu. Černání šperků se navíc dá úplně předejít potažením stříbra vrstvou rhodia.

Perlové stříbrné šperky

Perličkové náušnice či náhrdelník, popřípadě perlový prstýnek ze stříbra doplněný o zirkony jsou vděčnými doplňky pro každou příležitost. Právě stříbro se nejčastěji kromě hlavního drahokamu zdobí ještě kubickými zirkony, které podporují jeho lesklý charakter. Jednoduché peckové náušnice ocení každá žena, ty perličkové můžete vynosit do práce, na odpolední schůzku i večer do divadla. Pokud zvolíte jiný odstín perly než bílý (broskvové, krémové či fialkové perly), můžete šperky šikovně zkombinovat s barvami svého outfitu.

šperky

Drahokamové stříbrné přívěsky

Stříbro dává skvěle vyniknout barevným drahokamům. Ve stříbrných špercích najdeme často takzvané laboratorně vyrobené drahokamy, což jsou nevlastní sourozenci těch přírodních. Zatímco přírodní drahokamy se získávají ze země, ty vytvořené se vyrábějí krystalizací v laboratoři. Oproti přírodním jsou daleko levnější a neobsahují nečistoty a inkluze (vnitřní porušení krystalické mřížky). V kombinaci se stříbrným šperkem vám vznikne dokonalý klenot, který překypuje barvami. Drahokamy můžete vybírat podle vkusu, nálady, oblíbené barvy, ty přírodní podle účinku. Fialový ametyst, modrý topaz, žlutý citrín, nebo červený granát, každý kámen vyzařuje jinou energii a tu můžete nosit stále s sebou v podobě stříbrného přívěsku.

šperky

Stříbrné manžetové knoflíčky

Ani pánové nepřijdou zkrátka. Stříbro představuje první volbu, co se týče pořízení manžetových knoflíčků. Je vhodné pro začátečníky, kteří si nejsou svým stylem ještě tolik jistí a třeba zatím experimentují. Stříbrné manžetové knoflíčky jsou skvělým dárkem k maturitě nebo promoci. Pokud jsou navíc opatřeny gravírováním s iniciály, jde o velmi osobní dárek, který udělá mladému muži jistě velkou radost.

Na památku a na uchování vzpomínek

Medailonky ze stříbra jsou takovým nostalgickým doplňkem, možná proto je ocení i vaše babičky, kterým můžete dovnitř vložit svoji fotografii. Medailonek má nejčastěji kulatý nebo oválný tvar, srdíčkový medailonek se hodí jako dárek z lásky pro partnerku, kamarádku či maminku. Medailonek na fotku ocení každá romantická duše, kromě fotky lze dovnitř vložit i libovolný obrázek či třeba pramínek vlasů. S tímto dárkem si můžete opravdu vyhrát a obdarovaná to jistě ocení.

Tak co? Taky jste propadli kouzlu stříbra? Není všechno zlato, co se třpytí, říká se. A my víme, že i stříbro se může perfektně třpytit a dodat vašemu vzhledu tu potřebnou jiskru.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Naše-domy.cz

Krásné-bydlení.cz

SEOlaboratoř.cz

 

Napsat komentář

Top