You are here
Home > Money > Business > Portfolio, díky kterému zazáříte

Portfolio, díky kterému zazáříte

Když personalisté prochází přijatá portfolia, mají na každé většinou jen pár minut a musí jich takhle projít desítky. Proto je potřeba, aby vaše portfolio mezi ostatními nezapadlo a abyste dokázali svého budoucího zaměstnavatele zaujmout na první pohled.

Najděte svůj styl

Pokud už se ve svém oboru pohybujete delší dobu, je velmi pravděpodobné, že jste si vytvořili svůj výtvarný styl. Neznamená to, že by všechny vaše práce vypadaly stejně. Ale když se pozorně podíváte, je pravděpodobné, že zjistíte, že všechnu vaši tvorbu něco spojuje. Nějaký jednotící prvek, který ukazuje na váš rukopis a je vaší silnou stránkou. Najděte tuto svou silnou stránkou a podpořte ji tak, aby byla z vašeho portfolia jasně patrná.

Zhodnoťte svou práci

Až budete mít hotovo, kriticky své portfolio zhodnoťte. Když si ho prohlížíte, jste na něj pyšní? Máte z něj radost? Nebo jste z něj spíš trošku nesví? Co dělí vaše portfolio od toho, aby vypadalo tak, jak byste si přáli? Možná není dlouhou dobu aktualizované, možná není jednotně uspořádané. Třeba je v něm zatím jen málo prací, nebo se vám zatím nepodařilo se dostat k těm projektům, které byste rádi prezentovali.

Ujasněte si, kam chcete směřovat

Pokud je to možné, vyberte ze svých prací a prezentujte hlavně ty, které ukazují směr, jímž byste se chtěli ubírat do budoucna. Projekty, na které jste nejvíce pyšní. Je vhodné, aby vaše portfolio bylo sjednocené – pokud preferujete minimalistický černobílý vzhled, návrhy v pastelových barvách s propracovanými květinovými motivy nebudou to pravé ořechové. Pravděpodobně to povede jen k tomu, že to vašeho budoucího zaměstnavatele zmate. Sami jistě víte, které projekty jsou vašemu srdci blízké a které vás a vaši práci ukazují v tom nejlepším světle. Ve většině případů budou asi nejrelevantnější vaše poslední projekty, nezapomeňte proto své portfolio průběžně aktualizovat a přizpůsobovat vašemu profesnímu zaměření.

TIP: zajímavé nabídky práce naleznete také v Liberci

nov

Napsat komentář

Top