You are here
Home > Zprávy > Podnikání na internetu: založte si internetový obchod

Podnikání na internetu: založte si internetový obchod

Založte si e-shop a vyhněte se nejčastějším chybám

Tvorba e-shopu je záležitostí poměrně snadnou. A s takovýmto druhem podnikání můžete i v dnešní době být mimořádně úspěšní. Kterých chyb byste se však měli vyvarovat, pokud chcete v konkurenci obstát?

 Nešetřete za každou cenu

Váš web by měl být nejen uživatelsky přívětivý, ale také vizuálně přitažlivý. S nemoderním a zastaralým designem zkrátka neuspějete, zákazníci nakupují i očima. Rozmyslete si proto důkladně, po kterém řešení sáhnete. Zvolíte si e-shop zdarma postavený na bázi OpenSource v konečném důsledku to vůbec nemusí být tak levná alternativa, jak se na první pohled zdá.

Šablonu pro takový web lze sice získat i zdarma, ale mnohé z nich působí poněkud unifikovaně. Jiné jsou sice moderní a majitelům se zkrátka líbí, nicméně se s nimi vystavujete dokonce bezpečnostnímu riziku. Ať už autor vytvořil šablonu špatně z neznalosti nebo úmyslně, jako absolutní laik pravděpodobně nemáte šanci nebezpečí odhalit. Pro vlastní klid je tak určitě výhodnější si připlatit pár set korun. Investujte a zvolte si pronájem e-shopu.

Ten je vám schopen za rozumné peníze nabídnout zapamatovatelné grafické zpracování i pro začátek dostatečné množství funkcí. V současné době už se neobejdete bez toho, aby váš systém byl napojený na elektronickou evidenci tržeb, díky níž musíte využívat zařízení, jako je EET pokladna, chytrý telefon či tablet.

 Buďte tady pro svoje zákazníky

Dalším nešvarem je samotný obsah. Rozhodně by se váš internetový obchod měl vyhnout okopírovaným popiskům ke zboží. Popisky s nadsázkou suplují úlohu prodavače v obchodě kamenném a dávají vám tak jedinečnou šanci se odlišit a svým zákazníkům nabídnout určitou přidanou hodnotu. Nezapomeňte ale současně na to, že jakékoli texty píšete na web primárně pro lidi, nikoli kvůli SEO.

Se svými zákazníky rovněř komunikujte, jinak o ně můžete i přijít. Počítejte s tím, že e-shop lze realizovat levně, finance můžete vhodným nastavením svých plánů během svého podnikatelského rozjezdu uspořit, co ale rozhodně neušetříte, to je čas. Připravte se na to, že budete muset reagovat na e-maily a telefony. Čím dříve, tím pochopitelně lépe.

 

 

 

 

 

 

 

Top