You are here
Home > Bydlení > Mýty o matracích, kterým lidé stále věří

Mýty o matracích, kterým lidé stále věří

Matrace jsou velice důležitou součástí našich ložnic. O tom není sporu ani pochyb. Bohužel se stále najdou lidé, kteří si myslí, že význam matrací (ať už pěnových nebo latexových matrací) je velice přeceňovaný. Ve skutečnosti však matrace opravdu ovlivňují naše zdraví. Pokud budeme denně spát na nekvalitní matraci, nejen, že nás dostihnou bolesti kloubů a svalů, ale kromě toho také budeme trpět nespavostí, což bude zárodkem stresu a dalších zdravotních problémů. 

Lidé, kteří si myslí, že jsou matrace přeceňované, však věří i dalším mýtům. Pojďme si říct ty nejčastější z nich, které rozhodně nejsou pravda. 

Matrace vydrží po celý život

I když je matrace s námi v domácnosti velice dlouho, nezůstává s námi v domácnosti po celý život. To je zkrátka mýtus, kterému lidé věří. Matrace mají průměrnou životnost kolem sedmi, osmi let. To se odvíjí od materiálu, ze kterého jsou matrace vyrobeny. Zatímco latexové matrace mohou sloužit i dlouhých deset let, matrace pěnové mohou posloužit pět až sedm let. Odvíjí se to však i od toho, jak o matraci pečujete či jestli nezapomínáte na jejich údržbu.

Na rozměrech nezáleží

Většina lidí si myslí, že na rozměrech matrace nezáleží. Volí takovou matraci, která jim perfektně sedne do jejich postele. Jenže pravdou je, že člověk se vyspí jenom na takové matraci, která je delší asi o dvacet až třicet centimetrů než výška daného člověka. Pokud není matrace dostatečně vysoká, nikdy nenabídne člověku dostatečné opěrné body, díky kterým se pohodlně a dobře vyspí. Stejně tak nebude zaručena ani dostatečná elasticita. 

Měkká matrace není dostatečnou opěrou zad

Tvrdost matrace nemá žádný vliv na kvalitu matrace. Není pravdou, že tvrdá matrace se pyšní vyšší životností nebo že měkká matrace zase příliš ruinuje záda. Každému člověku vyhovuje jiný typ matrace. Zatímco lidé spící na boku preferují spíše měkčí matraci, lidé spící na zádech preferují matraci tvrdší.

nov

Napsat komentář

Top