You are here
Home > Money > Business > Český průmysl se začíná probouzet k životu. Poukazují na to statistiky

Český průmysl se začíná probouzet k životu. Poukazují na to statistiky

Ještě před několika týdny se Česká republika nacházela v jedné velké karanténě. Na ústech jsme museli nosit roušky, které měly snížit pravděpodobnost přenosu nového typu onemocnění. Řada podniků musela mít zavřeno, jelikož v nich docházelo k velké koncentraci lidí, jiné společnosti musely ukončit výrobní procesy, jako tryskání nebo pálení materiálu, jelikož se uzavřely hranice se zbytkem světa a nemělo se, kam vyvážet. Naštěstí to vypadá, že je tato koronavirová situace pryč, ovšem škody, které nový typ koronaviru napáchal, se bohužel nedají spočítat na prstech jedné ruky, jelikož jich je opravdu hodně. Pomalu, ale jistě se jednotlivé obory začínají probouzet k životu a jinak tomu není ani u českého průmyslu. 

Český průmysl se už propadá méně

Pro český průmysl byl nový typ koronaviru další ránou pod pás, která se opravdu nečekala. Zejména automobilový průmysl ještě nyní sčítá obrovské škody, jinak tomu není ani ve strojírenství, kde působí například firma MSC MetPro, a.s. Pokud bychom se však na český průmysl měli podívat z obecného hlediska, řekli bychom, že se začíná pomalu, ale jistě probouzet k životu. Poukazují na to nedávné statistiky, které říkají, že se český průmysl propadá už méně než například před měsícem. 

Začíná se dařit americkému průmyslu

Zatímco u nás se průmysl začíná otřepávat po malých krůčcích, americký průmysl hlásí samé dobré zprávy. Ve Spojených státech amerických začal průmysl už opětovaně prosperovat, což je paradoxní, vezmeme-li v potaz to, že se Amerika stále ještě nevypořádala s nemocí, která se tam začíná rozšiřovat rychlostí blesku. 

Americký průmysl je však důkazem toho, že se průmysl může poměrně rychle otřepat ze škod, které nový typ onemocnění způsobil, i když to nyní může vypadat sebevíc bledě.

nov

Napsat komentář

Top