You are here
Home > Money > Když je třeba si půjčit

Když je třeba si půjčit

Každý normální člověk si u nás přichází k nějakým penězům. Někdy si je vydělává, někdy mu je zaslouženě a někdy nezaslouženě vyplácí sociální stát, někdy je lze dejme tomu i vyhrát, vyžebrat,… Ale jen málokdo z lidí u nás může skutečně pravdivě prohlásit, že peněz měl, má a také vždy bude mít dost. Protože nikdo nikdy neví, kolik jich bude pobírat kdy v budoucnu a kolik jich po něm naopak bude požadováno.

Může se tudíž hravě stát, že našinec náhle (nebo třeba i nenáhle) zjistí, že nemá na to, co by zaplatit potřeboval. Může mít příliš nízké příjmy, mohou se nahromadit četné menší nebo klidně i jen ojedinělé obří výdaje, a rázem je rozpočet v mínusu.

A co pak? Říci „nemám, nezaplatím“? To by bylo to nejhloupější, co by mohl dotyčný učinit. Někdo z věřitelů by to sice možná akceptoval a počkal si, ale leckdo nikoliv. A bylo by rázem zaděláno na problémy, jež by mohly mít i přímo katastrofální konec. Mohly by přijít pokuty a penále, případně jiné sankce, jež by takovou odloženou platbu prodražily, mohlo by dojít i na soud a exekuci, na vystěhování na ulici,…

A kdo by o něco takového stál? Pochopitelně nikdo, kdo má alespoň špetku zdravého rozumu.

A proto je třeba se postarat, aby se alespoň ty výdaje, jež jsou nezbytné a nesnesou odkladu, řádně uhradily. Čehož se dá zpravidla nějakým způsobem dosáhnout.

  • Dá se ušetřit na něčem, co není nezbytné, aby zbyly prostředky na to, co nezbytné je.
  • Dá se přidat v práci a tím získat prostředky, jichž se nedostává.
  • Dá se to vyřešit půjčkou.

A pokud je řeč o půjčce, pak přijde vhod nejspíše nebankovní americká hypotéka. A to proto, že právě ta je ideální pro každého, kdo má finanční potíže. U ní totiž nesehrávají zásadní roli ani dostatečně vysoké žadatelovy příjmy, ani čisté registry dlužníků a podobně, což bývá u jiných půjček často kamenem úrazu. Tady stačí dát do zástavy nemovitost, vyplnit formulář na webové stránce nebankovní společnosti, poslat několik fotek oné nemovitosti k posouzení a člověk rychlostí blesku zví, zda mu půjčí. A když se dohodnou detaily a podepíše smlouva, má žadatel k dispozici klidně až sedmdesát procent odhadní ceny oné nemovitosti na třicet let, a to za vlastně ideálních podmínek.

A tak se dá vyřešit kdejaký problém.

Napsat komentář

Top