You are here
Home > Bydlení > Bazalka po celý rok

Bazalka po celý rok

Mít doma čerstvou bazalku po celý rok to se podaří jen málo komu. Nemusíte se jí vzdávat, poradíme jak na to. Skvěle se dá pěstovat jak v truhlíku tak v květináči.

Úžasná bazalka

Bazalka již zcela zdomácněla v naší kuchyni a nedovedete si představit, že své oblíbené špagety budou bez ní i když je zrovna vaříte v zimě. Je přeci výtečná a kvěle voní, nemůžete ji vynechat. Bazalka se v českých domácnostech za krátkou dobu vyšplhala mezi  nejvyhledávanější bylinky. Můžete si ji samozřejmě koupit již celoročně v supermarketech, ale je lepší ji mít stále při ruce. Na trhu se konečně objevily i kultivary, které lze pěstovat i v zimě.

Jedná se o drobnolisté keříkaté bazalky jakou je např. odrůda Compact vyznačující se výrazným aromem. další pak je česká odrůda Mánes s jemnější vůní.

Jak úspěšně bazalku pěstovat?

Bazalka je citlivá na přemokření, velmi rychle ji uhnívají kořeny a proto se doporučuje drenáž v květináči. Mnohdy pomůže jen rosení z rozprašovače. Dalším mínusem při pěstování bývá nestálá teplota. Nesnáší průvan, ideální teplota je 15-20 stup. Bylinky potřebují také dostatek světla, což je někdy problém. Pokud ho nemají začínají vyhánět dlouhé výhonky za světlem a to není dobré. Pomůže když necháte rostlinu při pokojové teplotě a budete ji pravidelně otáčet za světlem. Nesmíme také zapomenout na škůdce jako jsou sviluška a mšice. Mají rádi suché prostředí a tak stačí použít malý trik – na misku dáte kamínky, zalijete vodou a na něj postavíte květináč s bazalkou. Nebo použijte radu našich babiček a na rostlinku nastříkejte vývar z bramborových slupek.

Redakce Press-News.cz

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Seznam-Novinek.cz

InternetPressMedia.cz

PRwebs.cz

 

Napsat komentář

Top