You are here
Home > Money > Business > 24hodinový programátorský hackathon dal opět šanci mladým talentům

24hodinový programátorský hackathon dal opět šanci mladým talentům

– Petr Daly

Vzdělání bylo vždy důležitou součástí úspěchu – pohání inovace i ambice napříč všemi generacemi. Nezáleží na tom, jestli se připravujete na první den ve škole, nebo se snažíte dosáhnout kariérního vrcholu. Vzdělání je a bude důležité. Právě proto jsou investice do něj jednou z našich klíčových priorit.  Víme, že abychom byli úspěšnou společností, potřebujeme kvalifikované pracovníky, které naplní naše potřeby.

Tímto směrem se ubírají i naše iniciativy. Jednou z nich je program AT&T Aspire, na kterém spolupracujeme společně s JA Czech. Snažíme se mladým lidem poskytovat poradenství a podpořit je na cestě k úspěchu.

Během prvního prosincového víkendu jsme společně uspořádali již druhý ročník JA Czech Junior Hackathonu. Na akci se registrovalo 84 studentů z 15 různých středních škol z celé České republiky.
15 studentských týmů mělo za úkol během 24 hodin vyřešit úkoly z oblastí, jako jsou chytré budovy, Brno 2050 jako chytré město (smart city), automatizace, škola a vzdělávání nebo open data.

Mentoři společnosti AT&T se studenty v průběhu celé noci pracovali a pomáhali jim se zpracováním projektů. O vítězi rozhodovala porota složená ze zástupců společnosti a odborníků z technických oborů, v klání středoškolských týmů zvítězila Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno se svým řešením pro chytré domy. Druhé místo pak obsadila Smíchovská střední průmyslová škola Prahy 5 a třetí Střední průmyslová škola elektrotechnická z Prahy 10.

Výherci získali finanční odměnu v podobě voucherů na zakoupení elektroniky dle vlastního výběru, ti nejlepší stráví den v AT&T a budou mít možnost načerpat cennou zkušenost z prostředí globální telekomunikační společnosti.

Fotografie: Společná fotografie účastníku hackathonu.

nov
Top