You are here
Home > Bydlení > Zahradní fontány a kašny – luxus pro vaši zahradu

Zahradní fontány a kašny – luxus pro vaši zahradu

Jste šťastní, když můžete na své zahradě stále něco vylepšovat?

Chcete svou zahradu zkrášlit a ozvláštnit nějakým vhodným doplňkem?

Zkuste to se zahradní fontánou či kašnou a uvidíte, že bude vaše zahrada naprosto dokonalá.

Zahradní fontány patří k nejvíce oblíbeným dekoracím, které si na zahrady pořizujete. Uklidňující zvuk bublající a tekoucí vody navodí příjemnou atmosféru, která vám dopřeje dostatečný prostor pro odpočinek a relaxaci. Zároveň s tím získáte skvělý doplněk do zahrady, který jí zkrášlí a oživí, proto neváhejte a rozhodně si jednu takovou pěknou fontánu pořiďte.

Malé zahradní kašny mají styl a jistou eleganci bez ohledu na to, jestli jsou umístěné v samém středu zahrady nebo v malém koutku na jejím konci. Instalaci fontány uvítají také volně žijící ptáci, kteří získají možnost doplňovat tekutiny prostřednictvím vaší fontány, což ocení zejména v letních měsících, kdy hledají nějaké osvěžení.

Fontánu nebo kašnu?

Možná vám to přijde stejné, ale věřte, že se tyto dvě dekorace nepatrně liší. Zahradní kašna je většinou zdobená umělá nádrž na vodu. K jejich výrobě se nejčastěji používá keramika, kámen nebo dřevo. I když v dnešní době jsou moderní spíše umělé materiály. K těm patří polyresin, což je syntetická pryskyřice. Na druhé straně fontána je vlastně kašna s tekoucí či stříkající vodou, doplněná o vodotrysk, případně i kaskády, po kterých voda volně stéká. Kašny i fontánky jsou zdobené různými plastikami, sochami, figurkami, ozdobnými přepady, květinami a podobně. Velice populární jsou dnes také světelné a zvukové efekty. Zahradní fontány s osvětlením dokážou i z obyčejné zahrady vytvořit kouzelné místo.

zahradní kašny

Co je vlastně polyresin?

K jeho výrobě jsou použity pryskyřičné materiály. Díky úžasným vlastnostem bývá často využíván na výrobu zahradních dekorací. Má totiž velmi vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům, ale i vlhku. Navíc je nerozbitný a trvanlivý, na rozdíl třeba od keramiky. Výrobky, k jejichž výrobě byl použit polyresin jsou lesklé, ale klidně se dají upravit i tak, že budou hrubší a jinak barevné.

Instalace zahradních fontán

Pokud vás od zřízení vodního prvku na zahradě odrazuje zdlouhavé a často složité budování různých rybníčků, zahradních jezírek s rybičkami a další vodní stavby, pak uvítáte jednoduchou a velmi rychlou instalaci zahradních fontán a kašen. Základním a nejdůležitějším prvkem celého tohoto vodního díla je vodní čerpadlo, které bude mít dostačující výkon pro daný typ zahradní fontány, kterou si zvolíte. Technika, která se stará o pohon vody ve fontáně, není vidět, je schovaná uvnitř, čímž se zabrání tomu, aby kazila estetický dojem fontány při umístění v zahradě. Ovšem zároveň s tím je přístupná v případě opravy či údržby.

Výhody zahradních fontán a kašen

Samozřejmostí jsou již zmíněné relaxační účinky a dekorace zahrady, kromě toho však zahradní fontány pomáhají vyvážit mikroklima na zahradě, což je prospěšné zejména během horkého léta. Voda z fontány je příjemným osvěžením a zároveň zvlhčuje vzduch ve svém okolí. Největší výhodu a dalo by se říci i vítanou předností je rozmanitost a krása každé zahradní kašny. Nezáleží na tom, jestli bude z keramiky, polyresinu či kamene, hlavní je, že je to vítaná ozdoba vaší zahrady, která potěší nejen vás, ale i případné hosty.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Tiskové-zprávy.eu     

Aktualitycz.cz

Press-Media.cz

Napsat komentář

Top