You are here
Home > Bydlení > Projekt domu

Projekt domu

Jak je důležité mít projekt domu

Rozhodli jste se postavit si nové a vlastní bydlení? Pak je potřeba se zaměřit na vhodný projekt domu.  Jedním z řešení je navrhnout si svou nemovitost sami, vaše představy vybraný architekt zhmotní na papír. Další možností je vybrat si svůj dům z katalogu.

Projekt domu z katalogu

Prvním krokem k vytouženému bydlení je pořízení pozemku. Další fází je vybrat si projekční kancelář nebo projekt domu z katalogu. Je potřeba si zodpovědět desítky otázek, které se k dané stavbě vztahují. Máte vlastní představu nebo se necháte inspirovat jinými projekty? Projekt domu z katalogu vám dává výběr ze stovky domů. Nemusíte se trápit výběrem projektanta. Některé společnosti vám projekt domu dají zdarma ke stavbě na klíč. Typové projekty jsou velmi levnou alternativou, přesto si můžete vybrat krásný bungalov, dřevostavbu nebo klasiku z cihel. Projekt by měl pasovat na váš pozemek, ideální je, pokud si necháte provést jen minimum úprav.

Projekt domu
Projekt domu od Prozi

Nechte si poradit od svých známých, také vám mnohé mohou o dané firmě či projekční kanceláři říci reference. Zásadní jsou pro výběr toho, kdo nám vypracuje projekt domu informace o spokojených klientech, jakou má architekt kvalifikaci, zda má profesní pojištění odpovědnosti, zda je ochoten vykonávat autorskou činnost.

Projekt domu a jeho výhody

Cena projektu se zakotvuje do smlouvy o dílo nebo v objednávce. Rovněž si může pro vytvořený projekt domu architekt stanovit hodinovou sazbu. Výsledná cena projektu činí zhruba 4% z hodnoty stavby.  Je nutné si nechat vypracovat také projekt pro stavební povolení, který obsahuje potřebné technické parametry, specifikace a další důležité údaje.

Dům si pořizujeme na celý život, je tak vhodné si dát s výběrem projektu na čas. Zejména konzultujte potřebné změny s architektem a uvažujte do budoucnosti, abyste za dva roky nezjistili, že vám dané řešení nevyhovuje.

Redakce Press-Media

Doporučuje další zajímavé články na mediích

Profolio.cz

Zprávycz.cz

Onlinepraha.cz


Napsat komentář

Top